Close

 Dwudziesta Dziewiąta niedziela zwykła – 18.10.2020 r.

Zapowiedzi: Rachwał Marcin, zam. Grabownica, par. Grabownica i Pająk Jolanta, zam. Blizne, par. Blizne, zapowiedź I.

 1. Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie”. Taca na misje. O 15.00 nabożeństwo różańcowe i Msza św. Dzień modlitwy w intencji Służby Zdrowia we wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty. Radni zbiorą kolejną składkę na prace w kościele.
 1. Msza św. codziennie o godz. 7.00 i 17.00 z nabożeństwem różańcowym. Intencje mszalne: wtorek 17.00 +Edward Podulka of. Prac. Sz. P. Gwoźnica Górna, piątek 17.00 w intencji Rodzin z nr 234a-260, sobota 17.00 +Genowefa Nogaj of. Prac. ZWIK, niedziela 11.00 +Anna Piecuch of. z róży Stanisławy Tomaszek.
 2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej: poniedziałek kl. II-III, wtorek kl. VII, środa kl. IV i V, czwartek kl. VI, piątek kl. VIII, sobota kl. szkoły średnie.
 3. W tym tygodniu odwołujemy spotkania w grupach parafialnych.
 4. We wtorek wspomnienie św. Jana Kantego, patrona profesorów. Mszą św. rozpocznie się spotkanie formacyjne do Bierzmowania dla kl. VII.
 5. W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II. Modlimy się za Ojczyznę i Rodziny.
 6. W piątek o 17.00 Msza św. i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z różańcowym. Zapraszamy Rodziny z nr 234a-260.
 7. W sobotę wspomnienie bł. Jana Balickiego. Chrzty. Zmiana czasu, cofamy zegarki..
 8. W niedzielę Rocznica Poświęcenia Kościoła własnego. Dziękujemy Bogu za nasz Kościół, za fundatorów dobroczyńców i ofiarodawców. Troska o świątynię spoczywa na nas, szczególnie budowanie żywej wspólnoty i aktywnego kościoła. O 15.00 nabożeństwo różańcowe i Msza św. Taca na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary. Różaniec poprowadzi róża Cichoń Maria.
 9. W zakrystii składamy kartki wspominkowe – przez cały listopad będziemy się modlić za zmarłych, polecając ich Bożemu Miłosierdziu. Pamiętajmy o uczynku miłosierdzia chrześcijańskiego modlić się za zmarłych. Kartki są na stoliku przy wyjściu.

Porządki na cmentarzu.

 1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, za ofiarę w kwocie 190 zł, w tym od Emerytów, Mszę św. odprawimy  poza. O sprzątanie prosimy rodziny z nr 315a-321: Zych Kazimierz, Kopczyk Paweł, Strącej Andrzej, Mrozek Bogdan, Więcek Zygmunt, Biedka Bożena, Biedka Dariusz, Jarosz Krzysztof, Koszarski Honory, Wojtowicz Adam, Częczek Bogusław, Olejarski Piotr.
 2. Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej: Gość, Niedziela.

Zmarł +Fic Władysław, pogrzeb poniedziałek o 14.00. Wieczny odpoczynek ….

 1. „Oddajcie cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu co należy do Boga”. Wchodzimy w świat odważnie, by mu służyć wartościami chrześcijańskiej wiary, by nieść mu nadzieję jaką sami mamy od Boga, pobłogosławieni przez Stwórcę nie lękajmy się świata, ale prowadźmy go do Chrystusa.